Festyn  2016 – występy artystyczne

•      13:00 – 13:30 – muzyka z aparatury

•      13:30 -  14:00-  zabawy przy muzyce dla dzieci i rodziców (prowadzenie p. A. Choińska)

•       14:00- 14:10 –  Klasy zerowe – p. Krystyna Aleksiejuk  „Łąka”

•      14:10 -  14:20 – Klasa I a – p. Teresa Arszagi vel Harszagi  "Chariston"- występ przygotowany przez

                                  p. Kamilę Pujan oraz p. Katarzynę Turowską, rodziców z tej klasy.

•      14:20-   14:30 -  Klasa I b i Ic –p.  Małgorzata Wojtkowska -Zumba ,,Gummy bear”.

•      14:30 – 14:40 -  Klasa I d, I e –p. Agnieszka Prokopczuk  - ,, Idą wakacje”

•      14:50 – 15:00 -  Klasa II a, IIb – p. Anna Choińska "Moja wesoła rodzinka”

•      15 :00 – 5:20 –  Występ  Zespołu Góralskiego „Czarna Góra” – część pierwsza

•      15:20 – 15:30 -  Klasa  - IIa i IIc – p. Karolina Kacprzak  „Boogie  Woogie”

•      15: 30 – 15 :40- Klasa– IIIa i IIIb – p. Iwona Leśnik -„Lato, lato”

•      15 :40– 15:50  – Klasa III c i IIId - p.Urszula Arciszewska -„Swing w uliczce"

•      15:50 – 16:10 -  Zespół „Czarna Góra”  – część druga

•       16:10– 16:20–  Klasa IV a- p. Alina Kocieniewska -  Pokaz taneczny- grupa  przygotowana 

                                  przez uczennice kl. III gimnazjum: Paulinę Purzewską i Patrycję Kołodko

•      16.30 -  16:40 - Klasa IV B- p. Martyna Zakrzewska- Piosenka z Akademii Pana Kleksa "Witajcie w naszej bajce"

•      16:40 -  17:15  – wystep Aleksandry Gadzina              

•      17: 15 – 17:35   Zabawy przy muzyce (prowadzenie p. A. Choińska)

 

W sobotę 4 czerwca (wyjątkowo) nasze zajęcia odbywają się w budynku szkoły, ale od ulicy Mahilon 28 (w lewo od Felix Marchal 50).

 

Oto wyniki Miedzynarodowego Konkursu Literackiego "Pamięć i tożsamość". Dla naszej szkoły nagroda pierwsza i wyróżnienie.

Kategoria I: prace zagraniczne

I miejsce:

Wiktoria Prokopczuk – Opowieść wigilijna na bis; opiekun: Magdalena Sperzyńska, Polskie Centrum Kształcenia im. Jana Pawła II w Brukseli. Za piękno języka oraz świadome korzystanie z literackich wzorców.

 

II miejsce:

Nina Sowa – Piąty demon; opiekun: Agata Bogdańska, Scuola Europea di Varese (Włochy). Za wyobraźnię, talent oraz nad wiek dojrzałe mistrzostwo formy.

 

ex aequoAleksandra Kibitlewska – Vivian – dziewczyna ze skrzydłami; opiekun: Edyta Wiercińska, Zespół Szkół przy Ambasadzie RP w Atenach. Za wyobraźnię, wrażliwość i piękne użycie języka polskiego.

 

III miejsce:

Liwia Romanowska – Dziwna koleżanka; opiekun: Bożena Bieleninik, Gimnazjum im. św. R. Kalinowskiego w Niemieżu (Litwa). Za styl oraz piękne przesłanie.

 

ex aequo Alina Jaśkowska – Bohaterka; opiekunowie: Grażyna Adamidu, Anna Piłat, Zespół Szkół przy Ambasadzie RP w Atenach. Za świadomość obserwacji ludzkich charakterów i mechanizmów życia społecznego.

 

Wyróżnienia:

v  Brigitte Cybulska – Z życia Alicji Brown, opiekun: Magdalena Sperzyńska, Polskie Centrum Kształcenia im. Jana Pawła II w Brukseli

v  Maksymilian Pieniążek – Bóg wojny; opiekun: Agata Bogdańska, Polska Szkoła w Mediolanie – Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Konsulacie Generalnym RP w Mediolanie.

v  Julia Pilarczyk – Skradzione serce; opiekunowie: Grażyna Adamidu, Anna Piłat, Zespół Szkół przy Ambasadzie RP w Atenach

___________________________________________________

 

POLSKIE CENTRUM KSZTAŁCENIA IM. JANA PAWŁA II W BRUKSELI JEST LAUREATEM MIEDZYNARODOWEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ ORPEG ORAZ KOMITET GŁÓWNY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO W WARSZAWIE W ROKU 2013.

___________________________________________________

Działalność szkoły jest wspierana przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach projektu Szkoła.PL współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Adres budynków szkolnych

Informacje administracyje



Adres



Go to top